"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania "Równiny Wołomińskiej"
współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020.


Pierwszym celem operacji jest rozwój przedsiębiorczości również tej innowacyjnej mającej na celu wykorzystanie lokalnych rynków,
potencjałów i zasobów ludzkich również z grup de faworyzowanych, dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego z obszaru LSR.
Natomiast drugim celem jest zwiększenie aktywizacji mieszkańców oraz atrakcyjności terenów LGD głównie z grup de faworyzowanych i wsparcie obszaru LSR.
Rezultatem operacji będzie zredukowanie bezrobocia głównie w grupach de faworyzowanych, dla których dedykowany jest inkubator oraz Program Aktywności Lokalnej.
Innym rezultatem będzie pomoc przy zakładaniu i rozwijaniu działalności gospodarczej na terenach gmin z Powiatów Wołomińskiego i Wyszkowskiego będących w zasięgu LGD „Równiny Wołomińskiej”.
Kolejnym rezultatem będzie zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnych terenu LGD „Równiny Wołomińskiej” poprzez udział w projektach współpracy oraz dzięki wykorzystaniu zasobów kulturalnych,
kulinarnych, przyrodniczych, ludzkich. Operacje te są realizowane w Ramach PROW 2014 – 2020 i LEADER działanie 19.


PROW 2014 - 2020 - AKTUALNOŚCI


Witamy na stronie LGD „Równiny Wołomińskiej”

Gminy LGD
LGD „Równiny Wołomińskiej”
Kolonie w Niedzicy 2016

Arrow
Arrow
PlayPause
Slider


Ukryj zdjęcia

Zobacz artykuł o koloniach
Zobacz artykuł o półkoloniach


22 września 2016

Szkolenie pt. „Premie w LSR, PROW 2014 – 2020”

Wszystkie osoby zainteresowane szkoleniem pt. „Premie w LSR, PROW 2014 – 2020” proszone są o zgłaszanie się poprzez wysłanie wypełnionego zgłoszenia za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub mailowej, za pośrednictwem faksu lub osobiste dostarczenie formularza do biura LGD „RW”.

Na zgłoszenia czekamy do 05.10.2016 roku. Zgłoszenia dostarczone w formie elektronicznej lub za pomocą faxu należy również dostarczyć w formie papierowej za pośrednictwem poczty lub osobiście przynieść do biura LGD „RW”.

Poniżej zamieszczono kartę zgłoszenia:

Zgłoszenie na szkolenie premie w lsr


22 września 2016

UWAGA ! ! ! Zapraszamy na spotkania informacyjno – szkoleniowe dotyczące pozyskiwania środków w ramach PROW 2014 – 2020. Terminy i godziny spotkań podane są na plakacie

Szkolenia z PROW 2014-2020 - 2016


21 września 2016

Działaj Lokalnie: Zdjęcia z projektu „Nasza Wieś – Nasze bogactwo”, który jest realizowany przez Stowarzyszenie „Potok Serc”


21 września 2016

Zapraszamy na IX Bieg Norwidowski

bieg-norwidowski-2016


21 września 2016

Informacje dla kolonistów i półkolonistów!

Zapraszamy wszystkich uczestników kolonii i półkolonii na spotkanie po kolonijne, które odbędzie się 01.10.2016 (sobota) w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie o godzinie 11:00. Serdecznie zapraszamy


20 września 2016

Działaj Lokalnie: „Blaski i cienie Mazowsza” konkurs fotograficzno – filmowy edycja II realizowany przez Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie”

konkurs1


20 września 2016

Działaj Lokalnie: Projekt „Animacja i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży w ramach UKS Ostrówek”

UKS Ostrówek


19 września 2016

Wzory dokumentów PROW 2014 – 2020

Na stronie internetowej LGD „RW” w zakładkach „Do pobrania” oraz „LEADER-2014 – 2020″—>”Dokumenty” zamieszczono nowe wzory wniosków wraz z załącznikami, instrukcje, kryteria i procedury wyboru grantobiorców.


16 września 2016

Działaj Lokalnie: Rada Rodziców PSP w Szewnicy wraz z LGD „RW” zapraszają

plakat-aktualny-zaakceptowany-19-09-2016


15 września 2016

Artykuł podsumowujący kolonie w Niedzicy

Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej” zorganizowała w lipcu i sierpniu  2016r.dwa Turnusy kolonijne w górach w miejscowości Niedzica w Ośrodku Wypoczynkowym WATRA  położonym przy ul. 3 Maja 49 tuż nad samą rzeką Niedziczanką.

I Turnus trwał od 17.07.2016r. do 30.07.2016r., zaś II Turnus od 30.07.2016r. do 12.08.2016r. LGD „RW” pozyskała na ten cel środki z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Dzięki dofinansowaniu  koszt pobytu jednego dziecka wynosił dla rodzica 350zł. Na kolonie mogły pojechać dzieci rolników, którzy opłacają składki w KRUS.

W I terminie pojechało 43 dzieci i 4 opiekunów, w II terminie pojechało 96 dzieci i 7 opiekunów. Atrakcyjny program koloni przygotowało Stowarzyszenie „Nie daj się Nudzie” z Kobyłki, którego Prezesem jest Pan Andrzej Zbyszyński. Dzieci miały zorganizowane liczne wycieczki piesze, wyjazdowe, a także zajęcia sportowe (piłka nożna, siatkówka plażowa, gry i zabawy) i kulturalne    (konkursy piosenki, dowcipu, malarskie, taneczne) na terenie pięknie położonego ośrodka WATRA

 Z wycieczek pieszych na szczególną uwagę zasługują:

– wycieczka do Zamku Dunajec w Niedzicy i na zaporę,
– przejście pasmem Cisówki do punktu widokowego na Jezioro Czorsztyńskie i do przystani oraz rejs statkiem Harnaś
– wyprawa na szczyt Trzy Korony,
– wycieczka piesza na Słowację do Starej Spiskiej wsi i na Polanę Sosny,
– przejście ze Słowacji z Leśnicy do Szczawnicy przełomem Dunajca – Drogą Pienińską
– piesze zwiedzanie Zakopanego (skocznia narciarska, Krupówki i Gubałówka).

Najciekawsze wycieczki autokarowe odbyły się na Słowację do:

  1. Strbskiego Pleso w Wysokie Tatry, gdzie dzieci mogły zobaczyć piękne jeziorko. Strbske Pleso położone jest na wysokości 1489 m (najwyżej w Słowacji). Znajdują się tam tereny narciarskie dla zaawansowanych z 2 skoczniami, stadionem narciarskim i trasami biegowymi. W 1970 roku odbyły się tam mistrzostwa świata. Ośrodek był również kandydatem do XX zimowej olimpiady. Dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna: kryte baseny, lodowiska, sale fitness, liczne kawiarnie, restauracje i dyskoteki oraz piękno Tatrzańskiego Parku Narodowego sprawiają, że jest to wspaniałe miejsce do aktywnego wypoczynku dla turystów z całej Europy.
  2. Popradu do AQUA CITY, gdzie znajduje się kompleks basenów na zewnątrz i wewnątrz budynków: 3 termalne baseny zewnętrzne, 2 całoroczne rury i zjeżdżalnie, 1 wewnętrzny basen pływacki o wymiarach olimpijskich (50m), 2 zewnętrzne baseny termalne Blue Diamond z barami, 2 duże relaksacyjne baseny zewnętrzne Blue Sapphire z chromoterapią i unikatowym Laser Show. Czynią one z parku wodnego Aqua City Poprad jeden z największych i najlepszych Aquaparków w Europie. Baseny termalne na świeżym powietrzu dzięki nowoczesnej technologii związanej z użyciem filtrów UV, wypełnione są krystalicznie czystą wodą termalną. Woda znajdująca się w basenach wydobywana jest na głębokości 1300 m i zawiera ponad 20 różnych minerałów działających korzystnie na zdrowie człowieka.

Uczestnicy wyjazdu kolonijnego przebywali głównie na otwartym przez cały rok relaksacyjnym basenie siedzącym, w którym znajdują się perełki, dysze do masażu, grzybek wodny oraz bujający dzwon lub mogły pozjeżdżać na kilkumetrowych stromych zjeżdżalniach, które posiadają mnóstwo zakrętów i niespodzianek. Lepiej pływający, mogli popływać na krytym basenie olimpijskim. Dzieci spędziły w AQUA CITY niezapomniany dzień pełen wrażeń i przygód.

Wycieczki autokarowe krajowe:

  1. Zakopane – zwiedzanie okolic skoczni narciarskiej, Krupówek i Gubałówki
  2. Kluszkowce – wjazd wyciągiem krzesełkowym na górę Wdżor i zejście szlakiem Papieskim oraz przejazdy torem saneczkowym
  3. Leśnica, Szczawnica – przejazd autokarem do Leśnicy i stamtąd przejście do Szczawnicy przełomem Dunajca do pijalni wód przy placu Dietla. Następnie przejazd autokarem do krainy śpiącego wulkanu.

Beata TrojanekPartnerzy:Moja i Twoja HistoriaLGD "Bądźmy Razem"
Stowarzyszenie Kapitał - Praca - Rozwój
LGD "Ziemi Mińskiej"
LGD 9

Liga Bobra


Liga Bobra


Projekty współpracy: