"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania "Równiny Wołomińskiej"
współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020.


blink Tag.

Informujemy, że od 15 czerwca 2018 r. strona internetowa będzie aktualizowana pod adresem:

AKTUALNA STRONA

Pierwszym celem operacji jest rozwój przedsiębiorczości również tej innowacyjnej mającej na celu wykorzystanie lokalnych rynków,
potencjałów i zasobów ludzkich również z grup de faworyzowanych, dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego z obszaru LSR.
Natomiast drugim celem jest zwiększenie aktywizacji mieszkańców oraz atrakcyjności terenów LGD głównie z grup de faworyzowanych i wsparcie obszaru LSR.
Rezultatem operacji będzie zredukowanie bezrobocia głównie w grupach de faworyzowanych, dla których dedykowany jest inkubator oraz Program Aktywności Lokalnej.
Innym rezultatem będzie pomoc przy zakładaniu i rozwijaniu działalności gospodarczej na terenach gmin z Powiatów Wołomińskiego i Wyszkowskiego będących w zasięgu LGD „Równiny Wołomińskiej”.
Kolejnym rezultatem będzie zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnych terenu LGD „Równiny Wołomińskiej” poprzez udział w projektach współpracy oraz dzięki wykorzystaniu zasobów kulturalnych,
kulinarnych, przyrodniczych, ludzkich. Operacje te są realizowane w Ramach PROW 2014 – 2020 i LEADER działanie 19.


LEADER 2014 - 2020 - NABORY


Projekt Współpracy Aktywny Sołtys | LGD „Równiny Wołomińskiej”

Gminy LGDProjekt Współpracy Aktywny Sołtys

AS_bAktywny Sołtys – tak został nazwany projekt współpracy, którego celem była aktywizacja grupy sołtysów i lokalnych liderów w kierunku podniesienia wiedzy na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, rejestracji i certyfikacji produktów regionalnych, tworzenia marki lokalnej oraz instrumentów finansowania inicjatyw sołeckich. Wiedza nabyta podczas szkoleń ma się przyczynić do wzrostu aktywności uczestników w pozyskiwaniu środków z UE w ramach programu LEADER PROW na lata 2007 – 2013 i przyszłym.
Projekt ten realizowały trzy grupy LGD:

 1. SKPR – Stowarzyszenie Kapitał – Praca – Rozwój
 2. LGD 9 – Związek Stowarzyszeń na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich
 3. LGD „RW” – Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej”

W I etapie projektu zorganizowano 5 spotkań informacyjno – szkoleniowych w GOK w Jadowie w dniach:

 • 18.10.2012r. – Przygotowanie i rejestracja produktu Regionalnego
 • 19.10.2013r. – Instrumenty finansowania inicjatyw sołeckich, fundusze UE oraz inne dotacje
 • 29.10.2012r. – Prowadzenie działalności gospodarczej na obszarach wiejskich
 • 30.10.2012r. – Fundusze unijne dla obszarów wiejskich – Program LEADER
 • 04.12.2012r. – Instrumenty finansowania inicjatyw sołeckich – fundusze UE oraz inne dotacje Dodatkowe spotkanie dla osób, które później przystąpiły do projektu współpracy.

Po zakończeniu szkoleń uczestnicy otrzymali nośniki pendrive z wgranymi prezentacjami i materiałami ze spotkań informacyjno – szkoleniowych.
W II etapie LGD „RW” wraz z SKPR zorganizowała warsztaty wyjazdowe na Zamku w Rynie woj. warmińsko -mazurskie (u partnera projektu LGD 9)w dniach 23.01.2013 – 24.01.2013r.
W programie:

 • Wykład nt.”Możliwości finansowania działalności gospodarczej przy udziale środków z UE”
 • Wykład nt.”Formy prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby fizyczne i osoby prawne”
 • Wykład nt. „Prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze turystyki
 • Wykład nt. „Źródeł finansowania działalności gospodarczej”
 • Zwiedzanie Zamku w Rynie
 • Uroczysta kolacja połączona z Biesiadą Rycerską

Wyjazd był bardzo udany i obfitował w wiele atrakcji (zwiedzanie zamku oraz biesiadę rycerską). Zwiedzanie zamku w Rynie spotkało się z dużym zainteresowaniem pomimo tego, że obecność była nieobowiązkowa. Uczestnicy z zaciekawieniem zwiedzali kondygnacje zamku i poznawali historię z nim związaną. Zamek Ryn – to czterogwiazdkowy hotel, który mieści się w XIV – wiecznym Zamku Krzyżackim w Rynie położonym pomiędzy jeziorem Ołów i Ryńskim. Goście mają do dyspozycji basen w gotyckiej piwnicy, spa z wanną i hydromasażem, saunę i gabinet masażu. Urozmaicone śniadania i kolacje serwowane są codziennie w hotelowej restauracji Refektarz. Goście hotelowi mogą również korzystać z siłowni, kręgielni i strzelnicy znajdującej się w budynku obok Zamku zwanym Zbrojownią.
Biesiada Rycerska przeniosła uczestników wyjazdu do niezwykłych czasów średniowiecza. Piękne stroje dla wszystkich biesiadników, widowiskowe pokazy walk i wspólna zabawa z niesamowitą opowieścią w tle, pozwoliły poczuć się ówczesnym Rycerzem, Damą lub Paziem. Zorganizowane konkursy dla Rycerzy i Dam pozwoliły pokazać swoje umiejętności. Tradycyjne trunki i smakowite jadło sprostały gustom najbardziej wytrawnych smakoszy.
Na zakończenie projektu koordynatorzy projektu pod redakcją Jarosława Supery napisali wspólnie Poradnik młodego biznesmena – „Od pomysłu do rejestracji”, który został wydany w wersji elektronicznej na płycie CD i wręczony uczestnikom projektu na konferencji kończącej, zorganizowanej 20.05.2013r. w Słopsku.


Publikacje:

Od pomysłu do rejestracji – poradnik młodego biznesmena

 


Partnerzy:
"Wolontariat to jest to"


Moja i Twoja HistoriaLGD "Bądźmy Razem"
LGD "Ziemi Mińskiej"
LGD 9

Liga Bobra


Liga Bobra


Projekty współpracy: