"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania "Równiny Wołomińskiej"
współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020.


Pierwszym celem operacji jest rozwój przedsiębiorczości również tej innowacyjnej mającej na celu wykorzystanie lokalnych rynków,
potencjałów i zasobów ludzkich również z grup de faworyzowanych, dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego z obszaru LSR.
Natomiast drugim celem jest zwiększenie aktywizacji mieszkańców oraz atrakcyjności terenów LGD głównie z grup de faworyzowanych i wsparcie obszaru LSR.
Rezultatem operacji będzie zredukowanie bezrobocia głównie w grupach de faworyzowanych, dla których dedykowany jest inkubator oraz Program Aktywności Lokalnej.
Innym rezultatem będzie pomoc przy zakładaniu i rozwijaniu działalności gospodarczej na terenach gmin z Powiatów Wołomińskiego i Wyszkowskiego będących w zasięgu LGD „Równiny Wołomińskiej”.
Kolejnym rezultatem będzie zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnych terenu LGD „Równiny Wołomińskiej” poprzez udział w projektach współpracy oraz dzięki wykorzystaniu zasobów kulturalnych,
kulinarnych, przyrodniczych, ludzkich. Operacje te są realizowane w Ramach PROW 2014 – 2020 i LEADER działanie 19.


LEADER 2014 - 2020 - NABORY


Artykuł podsumowujący kolonie w Niedzicy | LGD „Równiny Wołomińskiej”

Artykuł podsumowujący kolonie w Niedzicy


Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej” zorganizowała w lipcu i sierpniu  2016r.dwa Turnusy kolonijne w górach w miejscowości Niedzica w Ośrodku Wypoczynkowym WATRA  położonym przy ul. 3 Maja 49 tuż nad samą rzeką Niedziczanką.

I Turnus trwał od 17.07.2016r. do 30.07.2016r., zaś II Turnus od 30.07.2016r. do 12.08.2016r. LGD „RW” pozyskała na ten cel środki z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Dzięki dofinansowaniu  koszt pobytu jednego dziecka wynosił dla rodzica 350zł. Na kolonie mogły pojechać dzieci rolników, którzy opłacają składki w KRUS.

W I terminie pojechało 43 dzieci i 4 opiekunów, w II terminie pojechało 96 dzieci i 7 opiekunów. Atrakcyjny program koloni przygotowało Stowarzyszenie „Nie daj się Nudzie” z Kobyłki, którego Prezesem jest Pan Andrzej Zbyszyński. Dzieci miały zorganizowane liczne wycieczki piesze, wyjazdowe, a także zajęcia sportowe (piłka nożna, siatkówka plażowa, gry i zabawy) i kulturalne    (konkursy piosenki, dowcipu, malarskie, taneczne) na terenie pięknie położonego ośrodka WATRA

 Z wycieczek pieszych na szczególną uwagę zasługują:

– wycieczka do Zamku Dunajec w Niedzicy i na zaporę,
– przejście pasmem Cisówki do punktu widokowego na Jezioro Czorsztyńskie i do przystani oraz rejs statkiem Harnaś
– wyprawa na szczyt Trzy Korony,
– wycieczka piesza na Słowację do Starej Spiskiej wsi i na Polanę Sosny,
– przejście ze Słowacji z Leśnicy do Szczawnicy przełomem Dunajca – Drogą Pienińską
– piesze zwiedzanie Zakopanego (skocznia narciarska, Krupówki i Gubałówka).

Najciekawsze wycieczki autokarowe odbyły się na Słowację do:

  1. Strbskiego Pleso w Wysokie Tatry, gdzie dzieci mogły zobaczyć piękne jeziorko. Strbske Pleso położone jest na wysokości 1489 m (najwyżej w Słowacji). Znajdują się tam tereny narciarskie dla zaawansowanych z 2 skoczniami, stadionem narciarskim i trasami biegowymi. W 1970 roku odbyły się tam mistrzostwa świata. Ośrodek był również kandydatem do XX zimowej olimpiady. Dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna: kryte baseny, lodowiska, sale fitness, liczne kawiarnie, restauracje i dyskoteki oraz piękno Tatrzańskiego Parku Narodowego sprawiają, że jest to wspaniałe miejsce do aktywnego wypoczynku dla turystów z całej Europy.
  2. Popradu do AQUA CITY, gdzie znajduje się kompleks basenów na zewnątrz i wewnątrz budynków: 3 termalne baseny zewnętrzne, 2 całoroczne rury i zjeżdżalnie, 1 wewnętrzny basen pływacki o wymiarach olimpijskich (50m), 2 zewnętrzne baseny termalne Blue Diamond z barami, 2 duże relaksacyjne baseny zewnętrzne Blue Sapphire z chromoterapią i unikatowym Laser Show. Czynią one z parku wodnego Aqua City Poprad jeden z największych i najlepszych Aquaparków w Europie. Baseny termalne na świeżym powietrzu dzięki nowoczesnej technologii związanej z użyciem filtrów UV, wypełnione są krystalicznie czystą wodą termalną. Woda znajdująca się w basenach wydobywana jest na głębokości 1300 m i zawiera ponad 20 różnych minerałów działających korzystnie na zdrowie człowieka.

Uczestnicy wyjazdu kolonijnego przebywali głównie na otwartym przez cały rok relaksacyjnym basenie siedzącym, w którym znajdują się perełki, dysze do masażu, grzybek wodny oraz bujający dzwon lub mogły pozjeżdżać na kilkumetrowych stromych zjeżdżalniach, które posiadają mnóstwo zakrętów i niespodzianek. Lepiej pływający, mogli popływać na krytym basenie olimpijskim. Dzieci spędziły w AQUA CITY niezapomniany dzień pełen wrażeń i przygód.

Wycieczki autokarowe krajowe:

  1. Zakopane – zwiedzanie okolic skoczni narciarskiej, Krupówek i Gubałówki
  2. Kluszkowce – wjazd wyciągiem krzesełkowym na górę Wdżor i zejście szlakiem Papieskim oraz przejazdy torem saneczkowym
  3. Leśnica, Szczawnica – przejazd autokarem do Leśnicy i stamtąd przejście do Szczawnicy przełomem Dunajca do pijalni wód przy placu Dietla. Następnie przejazd autokarem do krainy śpiącego wulkanu.

Beata Trojanek


Partnerzy:












"Wolontariat to jest to"


Moja i Twoja Historia







LGD "Bądźmy Razem"
LGD "Ziemi Mińskiej"
LGD 9

Liga Bobra


Liga Bobra


Projekty współpracy: