"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania "Równiny Wołomińskiej"
współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020.


Pierwszym celem operacji jest rozwój przedsiębiorczości również tej innowacyjnej mającej na celu wykorzystanie lokalnych rynków,
potencjałów i zasobów ludzkich również z grup de faworyzowanych, dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego z obszaru LSR.
Natomiast drugim celem jest zwiększenie aktywizacji mieszkańców oraz atrakcyjności terenów LGD głównie z grup de faworyzowanych i wsparcie obszaru LSR.
Rezultatem operacji będzie zredukowanie bezrobocia głównie w grupach de faworyzowanych, dla których dedykowany jest inkubator oraz Program Aktywności Lokalnej.
Innym rezultatem będzie pomoc przy zakładaniu i rozwijaniu działalności gospodarczej na terenach gmin z Powiatów Wołomińskiego i Wyszkowskiego będących w zasięgu LGD „Równiny Wołomińskiej”.
Kolejnym rezultatem będzie zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnych terenu LGD „Równiny Wołomińskiej” poprzez udział w projektach współpracy oraz dzięki wykorzystaniu zasobów kulturalnych,
kulinarnych, przyrodniczych, ludzkich. Operacje te są realizowane w Ramach PROW 2014 – 2020 i LEADER działanie 19.


LEADER 2014 - 2020 - NABORY


Czy świat czeka jeszcze coś dobrego? – Zaproszenie na debat | LGD „Równiny Wołomińskiej”

Czy świat czeka jeszcze coś dobrego? – Zaproszenie na debat


Świat ma przed sobą wspaniałą przyszłość – tej tezy, w czasie debaty 15 grudnia w Kinotece w Warszawie, będą bronić ks. Adam Boniecki, Maria Rotkiel oraz Henryk Wujec. Przeciwko niej opowiedzą się: prof. Jacek Hołówka, Janusz Kaniewski, Ilona Łepkowska. Wydarzenie będzie kolejną debatą z cyklu „Zderzenia” organizowaną przez Towarzystwo Absolwentów Oxford i Cambridge oraz Polskie Radio RDC. Partnerami wydarzenia są Ośrodki Działaj Lokalnie, które razem z siecią kin „Kina za rogiem” zadbają, aby transmisja dotarła do lokalnych społeczności.

debata


Przebieg debat z cyklu „Zderzenia” oparty jest na zasadach panujących w klubach dyskusyjnych Oxfordu i Cambridge. Zaproszeni mówcy, przy udziale publiczności, dyskutują nad zadaną tezą dotyczącą życia społeczno-politycznego. Debata rozpoczyna się głosowaniem, po którym następują wystąpienia obrońców i przeciwników tezy. Kolejne, zamykające spotkanie głosowanie, wskazuje zwycięzców i liczbę uczestników, którzy zmienili zdanie pod wpływem argumentacji mówców. W debacie głos może zabrać każda chętna i obecna na sali osoba, mając na wypowiedź maksymalnie 2 min.
Debata w Kinie Kinoteka w Warszawie będzie transmitowana w ogólnopolskiej sieci kin „Kino za rogiem”. Cztery z nich wesprą Ośrodki Działaj Lokalnie: Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej” (kino w Urzędzie Gminy Strachówka), Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Granica” (kino w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach), Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem” (kino w Czterdzieści Plus Restauracja i Pub Catering Piotr Balcerzak) oraz „STUK-PUK” Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury (kino w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury). Ośrodki Działaj Lokalnie to organizacje, które animują lokalne społeczności, pobudzają je do działania i poruszają ważne dla nich tematy. Dzięki włączeniu sieci ODL w realizację ogólnopolskich debat oksfordzkich, z wykorzystaniem nowych technologii, mieszkańcy małych miejscowości nie tylko będą mieli okazję do spotkania, ale również wyrażenia swojego zdania na temat będący przedmiotem najbliższej debaty. Ta współpraca ma jeszcze jeden walor – lokalna społeczność będzie ważną częścią wydarzenia na żywo prosto z Warszawy – mówi Joanna Lempart-Winnicka, Kierownik Programowy, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
Dyskusji będzie można wysłuchać również na antenie Polskiego Radia RDC. Jak mówi Grzegorz Nawrocki, współorganizator wydarzenia: Głos w dyskusji będzie mogła zabrać nie tylko każda chętna i obecna na sali osoba, ale również słuchacze RDC, którzy nie zdecydują się na osobisty udział. Dzwoniąc pod numer 22 645 56 65 w dniach 10-15 grudnia, mogą zostawić swoją opinie, dotyczącą naszej tezy. Najciekawsze wypowiedzi zostaną wyemitowane w trakcie debaty.
Transmisja na antenie RDC oraz w sieci kin „Kino za rogiem” w poniedziałek, 15 grudnia od godz. 19:00. Moderatorami dyskusji będą Ewa Wanat i Grzegorz Nawrocki. Partnerami wydarzenia są Ośrodki Działaj Lokalnie www.dzialajlokalnie.pl

W debacie 15 grudnia wezmą udział:
ZA TEZĄ:

  • Henryk Wujec – polityk, fizyk, działacz opozycji w czasach PRL, od 2010 doradca Prezydenta RP ds. społecznych
  • ks. Adam Boniecki – w latach 1999-2011 redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”,
  • Maria Rotkiel – psycholog, terapeuta poznawczo-behawioralny

PRZECIW TEZIE:

  • Ilona Łepkowska – scenarzystka filmowa, autorka scenariuszy seriali telewizyjnych i pisarka
  • prof. Jacek Hołówka – filozof i etyk Uniwersytet Warszawski
  • Janusz Kaniewski – dizajner, od 2003 projektuje dla Ferrari, a także dla Lancii, Alfa Romeo, Citroena, Suzuki i Hondy. W 2011 r. (według Forbes) drugi w rankingu najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców w Polsce.

LOŻA MĘDRCÓW:

  • Paweł Łukasiak – prezes zarządu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce
  • Grzegorz Chlasta – kierownik redakcji publicystyki w Polskim Radiu RDC

 

Informacja prasowa, Program „Działaj Lokalnie”


Partnerzy:
"Wolontariat to jest to"


Moja i Twoja HistoriaLGD "Bądźmy Razem"
LGD "Ziemi Mińskiej"
LGD 9

Liga Bobra


Liga Bobra


Projekty współpracy: