"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania "Równiny Wołomińskiej"
współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020.


blink Tag.

Informujemy, że od 15 czerwca 2018 r. strona internetowa będzie aktualizowana pod adresem:

AKTUALNA STRONA

Pierwszym celem operacji jest rozwój przedsiębiorczości również tej innowacyjnej mającej na celu wykorzystanie lokalnych rynków,
potencjałów i zasobów ludzkich również z grup de faworyzowanych, dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego z obszaru LSR.
Natomiast drugim celem jest zwiększenie aktywizacji mieszkańców oraz atrakcyjności terenów LGD głównie z grup de faworyzowanych i wsparcie obszaru LSR.
Rezultatem operacji będzie zredukowanie bezrobocia głównie w grupach de faworyzowanych, dla których dedykowany jest inkubator oraz Program Aktywności Lokalnej.
Innym rezultatem będzie pomoc przy zakładaniu i rozwijaniu działalności gospodarczej na terenach gmin z Powiatów Wołomińskiego i Wyszkowskiego będących w zasięgu LGD „Równiny Wołomińskiej”.
Kolejnym rezultatem będzie zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnych terenu LGD „Równiny Wołomińskiej” poprzez udział w projektach współpracy oraz dzięki wykorzystaniu zasobów kulturalnych,
kulinarnych, przyrodniczych, ludzkich. Operacje te są realizowane w Ramach PROW 2014 – 2020 i LEADER działanie 19.


LEADER 2014 - 2020 - NABORY


Karczma Rządza | LGD „Równiny Wołomińskiej”

Karczma RządzaKarczma Rządza


Stary Kraszew 57A, 05-205 Klembów, Powiat Wołomiński, Mazowsze
Kontakt: 504 543 330, mail: lazurr44@wp.pl
www.karczma-rzadza.pl
Rodzaj Oferty: biesiadna; edukacyjna; rekreacyjna


Położenie
Karczma położona jest z dala od głównej drogi, wśród łąk i lasów, nad brzegiem malowniczej rzeczki Rządza, od której wzięła swą nazwę. Usytuowana jest w gościnnej wsi Stary Kraszew w gminie Klembów. Powyższa lokalizacja GWARANTUJE bezpieczeństwo dzieci, które mogą swobodnie poruszać się po okolicy, a także zapewnia gościom wytchnienie podczas spaceru na łonie natury, wśród bajecznej zieleni oraz śpiewu ptaków.

Charakterystyka oferty
Podstawowa działalność to usługi w zakresie organizacji przyjęć okolicznościowych, rodzinnych i firmowych; zarówno w formie oficjalnej jak i nieoficjalnej, dla dorosłych i dla dzieci. Wszystkie imprezy zachowują staromazowiecki charakter uczty biesiadnej. Karczma serwuje dania tradycyjnej polskiej kuchni, które zarówno apetycznie wyglądają jak i zachwycają swoim niepowtarzalnym smakiem.
Ze względu na charakter Karczmy i jej lokalizację, bazując na posiadanych eksponatach, nietuzinkowym wystroju i wystylizowaniu Karczmy proponowane są Klientom także zajęcia rekreacyjne i edukacyjne.

Oferta edukacyjna

  • „Biesiada „Mazowiecka” – przyjęcie w wystylizowanym wnętrzu Karczmy wiejskiej w oparciu o tradycyjnie przygotowane i podane pyszne dania.
  • „Zimowy Grzaniec” (zima) ognisko na polanie oddalonej ok. 0,5 km od Karczmy (transport saniami, bryczką lub wozem).
  • „Smak Letniego Grilla” – ogromna wiata z grillem, suto zastawiony stół i zabawa przy akompaniamencie akordeonu do białego rana.

Oferta rekreacyjna

  • „Kraszewski Kulig” (zimą) – sanie/bryczki 4 osobowe, bądź wozy /osobowe/ na 15 osób
  • „Nordic Walking” – trasa 2 km po lesie lub 6 km w terenie mieszanym.
  • „Grzybobranie dla leniwych” – w okresie jesiennym. Bez zbędnego wysiłku spacerując po niewielkim lesie można zaopatrzyć domową spiżarnię. Przedstawienie różnego rodzaju potraw regionalnych, które dzięki grzybom nabierają niepowtarzalnego smaku.

Wyżywienie
Sprawdzone, tradycyjne dania na bazie lokalnych produktów. Miła i dyskretna obsługa gwarantująca swobodną i przyjazną atmosferę każdego spotkania. Menu ustalane zawsze indywidualnie wg gustu klienta.

Oferta edukacyjna

  • warsztaty pt. „Dawne życie na Wsi” – prezentacja eksponatów zebranych w Karczmie i sposobów ich użytkowania oraz opowieść o lokatorach mieszkających w starych wiejskich domach, bez zaproszenia oraz dlaczego przy chodzą do domu i jak z nimi żyć.
  • warsztaty pt. „Pies w domu” – rozmowa o tym, jak kochać psa, aby czuł się szczęśliwy – o rasach, pielęgnacji, zachowaniu, bezpieczeństwie i o tym, że nie każdy może mieć psa.
  • warsztaty pt. „szlakiem bobrów” – wizytacja tamy, żeremia, norki bobrów. Nauka nt. zwyczajów żywieniowych, ich wpływie na kształtowanie ekosystemu.
  • warsztaty pt. „Dzika przyrodnicza” szlak przyrodniczy wzdłuż rzeki Rządza na który składa się teren rozlewisk, łąk trzcinowych, „oazy dębowej” i lasu. Spotkać można nietuzinkowe zwierzęta – żurawie, bociany, czaple, jastrzębie zimorodki, czarne bociany, i nurogęsi oraz sarny, lisy, a nawet łosie.

Cennik
Każdorazowo ceny są ustalane indywidualnie, w zależności od wielkości grupy, wybranego programu i czasu realizacji. W celu zapoznania się z cenami i szczegółami oferty prosimy o kontakt: 504 543 330


Partnerzy:
"Wolontariat to jest to"


Moja i Twoja HistoriaLGD "Bądźmy Razem"
LGD "Ziemi Mińskiej"
LGD 9

Liga Bobra


Liga Bobra


Projekty współpracy: