"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania "Równiny Wołomińskiej"
współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,
poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020.


blink Tag.

Informujemy, że od 15 czerwca 2018 r. strona internetowa będzie aktualizowana pod adresem:

AKTUALNA STRONA

Pierwszym celem operacji jest rozwój przedsiębiorczości również tej innowacyjnej mającej na celu wykorzystanie lokalnych rynków,
potencjałów i zasobów ludzkich również z grup de faworyzowanych, dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego z obszaru LSR.
Natomiast drugim celem jest zwiększenie aktywizacji mieszkańców oraz atrakcyjności terenów LGD głównie z grup de faworyzowanych i wsparcie obszaru LSR.
Rezultatem operacji będzie zredukowanie bezrobocia głównie w grupach de faworyzowanych, dla których dedykowany jest inkubator oraz Program Aktywności Lokalnej.
Innym rezultatem będzie pomoc przy zakładaniu i rozwijaniu działalności gospodarczej na terenach gmin z Powiatów Wołomińskiego i Wyszkowskiego będących w zasięgu LGD „Równiny Wołomińskiej”.
Kolejnym rezultatem będzie zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnych terenu LGD „Równiny Wołomińskiej” poprzez udział w projektach współpracy oraz dzięki wykorzystaniu zasobów kulturalnych,
kulinarnych, przyrodniczych, ludzkich. Operacje te są realizowane w Ramach PROW 2014 – 2020 i LEADER działanie 19.


LEADER 2014 - 2020 - NABORY


Małgorzata Wiśniewska Agroturystyka Leszczynowe Zacisze | LGD „Równiny Wołomińskiej”

Małgorzata Wiśniewska Agroturystyka Leszczynowe ZaciszeMałgorzata Wiśniewska Agroturystyka
Leszczynowe Zacisze


Rozalin 45 05-282 Rozalin,
Gmina Strachówka, Powiat Wołomiński, Mazowsze
Kontakt: Tel. 602 592 815
e-mail: agro-leszczynowezacisze@wp.pl, boroweczka45@wp.pl
www: wycieczkiszkolne-agro.pf.pl
Rodzaj Oferty: edukacyjna; rekreacyjna; biesiadna


Położenie
Gospodarstwo położone jest wśród zieleni z bezpiecznym i ciekawym placem rekreacyjnym, na którym każdy znajdzie dla siebie miły zakątek do wypoczynku w miejscowości Rozalin w Gminie Strachówka.
Charakterystyka oferty
Gospodarstwo proponuje noclegi oraz jednodniowe zajęcia edukacyjne, rekreacyjne bądź przyjęcia grupowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci, od kilku do kilkudziesięciu osób. Jako uzupełnienie dnia w ramach oferty edukacyjnej, gospodarstwo udostępnia – plac zabaw: duża piaskownica z wyposażeniem, mała wspinaczka, piłki, domki, tunele, hamaki, duża stodoła, która da schronienie przed słońcem w upalne lub deszczowe dni oraz budynek z zapleczem kuchennym, piecem chlebowym, kominkiem i wędzarnią. Stodoła to miejsce gdzie dzieci mogą zjeść posiłek, grać w gry planszowe, rysować, tworzyć prace np: z łupinek orzechów laskowych, robić korale orzechowe, pójść na spacer lub skorzystać z przejażdżki do pobliskiego lasu lub po okolicy. Na terenie gospodarstwa, oprócz typowej zabudowy gospodarczej służącej prowadzeniu gospodarstwa i w której znajdują się zwierzęta hodowlane, znajduje się także ognisko, grill, plac zabaw, boisko do gry w piłkę nożną lub inne zajęcia grupowe. Gospodarstwo zapewnia tenis stołowy, kosz do koszykówki, worek treningowy, rzutki, badminton a w ogrodzie altanę, huśtawki, leżaki, trampolinę dla dzieci.

Oferta edukacyjna

 • warsztaty pt: „Od kwiatuszka do orzeszka” – ukazują cały cykl jak rodzi się ten smaczny i wartościowy owoc.
 • warsztaty pt: „Bajeczne jagódki” – spacer po jagodniku borówki amerykańskiej – borówka jest piękna kiedy kwitnie, cudownie smakuje ale wymaga dużej opieki i wysiłku, o czym uczestnicy dowiedzą się podczas spotkania.
 • warsztaty pt: „Pieczemy rozmaitości”. W zależności od oczekiwań – pieczenie chleba, pizzy, ciasteczek, jabłuszek – pyszności, tu każde dziecko będzie mogło odkryć w sobie zdolności manualne uwalniając fantazję przy formowaniu ciasteczek.
 • warsztaty pt: „Jem smacznie i zdrowo” – warzywa smaczne i zdrowe, najlepsze z własnej działki, z których dzieci mogą samodzielnie przygotować sałatki.
 • warsztaty pt: „Wiejskie ZOO” – zwierzęta: króliki, kozy, owieczka, kucyk, paw – bardzo milutkie i towarzyskie dadzą dzieciom dużo radości i wyzwolą w nich emocje podczas karmienia np. marchewką, którą same wyrwą.
 • warsztaty pt: „Kultura Ludowa” – pokaz rzeźby w drewnie, wycinanki ludowe itp

Oferta pobytowa
Do dyspozycji gości są 2 pokoje dwuosobowe z łazienką. Mile widziane babcie z wnuczętami, które chcą w ciszy i bezpiecznie spędzić czas.

Oferta rekreacyjna

 • „Rowerem dla środowiska”
 • wycieczki rowerowe szlakami leśnymi ukazujące piękno lasu.
 • „Pieszo po zdrowie” – piesze wycieczki wytypowanymi trasami krajoznawczymi. Polecane do zajęć Nordic Walking
 • „Biegam bo lubię” – biegi rekreacyjne w dowolnym tempie wyznaczonymi trasami.

Oferta biesiadna

 • „Kinder party” – plenerowe przyjęcia okolicznościowe i zabawy dla dzieci.

Wyżywienie
Zarówno oferta edukacyjna, rekreacyjna jak i biesiadna zawiera wyżywienie oparte o produkty uprawiane, wytwarzane i przyrządzane w gospodarstwie na bazie tradycyjnych przepisów. Menu każdorazowo ustalane z zamawiającym.

Cennik
Ceny ustalane są indywidualnie, w zależności od wielkości grupy, wybranego programu, wyżywienia i czasu realizacji. W celu zapoznania się z cenami prosimy o kontakt: 602 592 815


Partnerzy:
"Wolontariat to jest to"


Moja i Twoja HistoriaLGD "Bądźmy Razem"
LGD "Ziemi Mińskiej"
LGD 9

Liga Bobra


Liga Bobra


Projekty współpracy: